Říjen 2020
« Zář

Archiv pro Říjen 15th, 2020

Přírodověda – pátek 16. 10.

Téma: Horniny vyvřelé a usazené

1. Přečti si pozorně již doplněný text z minulé hodiny

2. Přečti si v učebnici str.  16  – Horniny vyvřelé
Tvým úkolem je odpovědět –  Kde se nachází přírodní památka Panská skála a jaká pohádka se zde natáčela:-) ???? Dále »

Tělesná výchova 16. 10. 2020

Dobrý den, zdravím všechny příznivce sportu!

abychom se při psaní úkolů trochu odreagovali, mám pro vás výzvu. Zkuste si podle videa míčovou školku! Stačí vám k tomu pouze jakýkoli míč a zeď, o kterou můžete míč házet. Dále »

Český jazyk – sloh 16. 10.

dnes nás čeká slohový úkol, spíš taková „oddechovka“ :).
Každý z vás mi napíše buď na e-mail, nebo na Whatsapp  zprávu, ve které mi sdělí, co všechno během pátku dělal/a. Ale tato zpráva musí splňovat určitá pravidla – nezapomeňte na oslovení, velká písmena na začátku vět, tečky za větami, háčky a čárky, rozloučení s pozdravem na závěr. Dále »

AJ 4 – učivo 16.10.

Hello, everybody!

How are you today?

What´s the date today?

Odpověz na otázky.

Poté si zkontroluj svoji středeční práci v PS na str. 50:

1.) I´ve got four legs. I like meat. I´ve got brown hair. Dále »

DISTANČNÍ VÝUKA – DEN 3. – pátek 16. 10.

M ,  ČJ, VV

• MATEMATIKA
    Téma: Početní operace odčítání
    DIKTÁT – číslice, porovnávání čísel, sčítání a odčítání
    (Vyndejte si z desek číslice 1, 2, 3, 4 a znaménka +, -, = , znaménko větší a menší, pusťte dětem dvě krátká videa, kde diktuji zadání  ….a sledujte, jak si v diktátě povedou.)Prosím, napište mi do zprávy, pokud mělo dítě diktát bez chyby a já zapíšu do systému 1.
Dále »

Učivo 16.10.

Dobré ráno!

Nejprve se chci omluvit, dětem jsem poslední den ve škole dala pouze část abecedy do pomocníčku. Někdo má první polovinu, někdo druhou polovinu abecedy. 🙂

A moc děkuji rodičům, kteří mě na chybu upozornili. Dále »

PODĚKOVÁNÍ

Milí rodiče, milé děti, moc vám všem děkuji za perfektní komunikaci a spolupráci. Musím říct, že jsem příjemně překvapená, jak rychle a s jakou pílí plníte veškeré úkoly, i když vím, že to pro vás musí být v domácích podmínkách velmi náročné – a to nejen časově. Dále »

Matematika 4. ročník

včera jsem úkoly nedával, ale dnes již začneme.

1. Úkoly z minulého týdne, to je středy úseček, mi zašlete ke kontrole na email. ( ofotit, nascanovat a pod)

Byl to střed úsečky.

2. Procvičit cvičení na dělení se zbytkem. Dále »

PŘÍRODOVĚDA (čtvrtek 15.10.)

Dobrý den, v dnešní hodině budeme pokračovat  tématem „HORNINY A NEROSTY“
1. PŘEČTI SI STR. 15 V UČEBNICI
    – Znovu připomínám
nerost = minerál
hornina – je složená z více nerostů !!!!! (vzpomeň si na sůl kamennou (nerost) a žulu (hornina), kterou jsme si na hodině ukazovali. Dále »

Matematika 5. ročník

včera jsem úkoly z matematiky nezadával, ale dnes již začneme.

1. Do zítřka mi děti vypracují list s konstrukcí kolmic. Přkládám postup:.

Konstrukce kolmic a rovnoběžek

Přikládám i odkaz  na NETU:

Kolmice

úkol odevzdat do zítřka na email:

PL rovnoběžky

Dbejte na přesnot rýsování, dodržujte postup, netlačit na tužku, rýska pravítka musí přesně lícovat s přímkou. Dále »