V ÚTERÝ 26. ČERVNA SE USKUTEČNÍ V 1. TŘÍDĚ VÝLET A SPANÍ ZA ODMĚNU PRO DĚTI ZA CELÝ ŠKOLNÍ ROK. VE STŘEDU SE I S DĚTMI ROZLOUČÍME, NEBOŤ V PÁTEK A VE ČTVRTEK BUDE REDUKOVANÝ PROVOZ Z DŮVODU DOVOLENÉ.

VE 13,00 POJEDEME AUTOBUSEM DO DOMAŽLIC „NA VLÁČKY“, KOUPÍME SI PÁREK V ROHLÍKU A V 16,20 SE VYDÁME ZPĚT DO POSTŘEKOVA.

DĚTI, KTERÉ NEBUDOU NOCOVAT VE ŠKOLCE SI, PROSÍM, VYZVEDNĚTE U AUTOBUSU

V 16,50.

OSTATNÍ DĚTI PŮJDOU S UČITELKAMI DO ŠKOLKY, KDE SI POHRAJÍ, OPEČOU SI BUŘTY A PO HYGIENĚ A POHÁDCE PŮJDOU SPINKAT.

DO BATŮŽKU DEJTE DĚTEM: PLÁŠTĚNKU, PITÍ TYPU JUPÍK ( kvůli možnému vylití)

NA VÝLET SPORTOVNÍ OBLEČENÍ

DO ŠKOLKY: 

BUŘTA

PEČIVO

POLÍNKO NA OHEŇ

ČISTÉ PRÁDLO NA DRUHÝ DEN

RUČNÍK A PYŽÁMKO PRO TY, KTEŘÍ NESPÍ VE ŠKOLCE ( CHODÍ PO O)

 

cena výletu je cca 110,- Kč, částka bude vybrána z fondu rodičů 

 

 

ČIŠTĚNÍ ZOUBKŮ

PŘEDJAŘÍ

MODRÝ TULIPÁN       http://zsms-postrekov.cz/modry-tulipan/

POKUSY S LEDEM

 

BESÍDKA KE DNI MATEK

Ve čtvrtek 15.května srdečně zveme všechny, kteří nás mají rádi do 1. třídy na besídku věnovanou ke Dni matek. Přijďte společně s námi přivítat a oslavit jaro, krásy přírody a naše milé maminky.

Začínáme v 16,00 hod.a těšíme se na VÁS.

 

 

Jak je v Postřekově hezky http://zsms-postrekov.cz/jak-je-v-postrekove-hezky-2018/

Masopust 2018http://zsms-postrekov.cz/masopust-2018/

 

Děti z 1. třídy budou v pátek 20. dubna putovat za čápem do Kramolína. Pojedeme vlakem v 8,27. Najdeme čápa, nasvačíme se, pohrajeme si na hřišti ve školce v Kramolíně a na oběd dojdeme po kapličkové cestě. 

Děti nepotřebují nic, vše budou mít zajištěno.

 

FOTOGALERIE akcí 1. třídy:

Jak je v Potřekově hezky

Na poště

Vycházka po vsi

U krmelce

Airtreck http://zsms-postrekov.cz/airtreck/

Na betlému ve škole

hry s hračkami po nadílce

výstava betlémů 15.12.

 

DĚTI A UČITELKY Z 1. TŘÍDY

ZVOU SRDĚČNĚ RODIČE I PRARODIČE 

NA VÁNOČNÍ BESÍDKU NA TÉMA:

„OD PODZIMU K ZIMĚ“.

KDY?   VE ČTVRTEK 14. PROSINCE

V KOLIK? V 16,00 hod.

Po skončení programu bude následovat tvoření a posezení u kafíčka, čaje a cukrovíčka. Navodíme si předvánoční atmosféru plnou koled a předvánoční pohody.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Následující den, tj. v pátek 15. prosince, pojedeme s dětmi na výlet do Domažlic na VÝSTAVU BETLÉMŮ.

Přesné informace budou vyvěšeny v šatně 1. třídy.

NÁVŠTĚVA BAZÉNU

12.října se děti proměnily na vodníky a vybavené batůžky, ve kterých měly plavky a ručník, se vydaly do Domažlic do plaveckého bazénu.

Odměnu za sběr alobalu si děti doopravdy a právem užily. To si můžete prohlédnout na fotkách přiložených v sekci Akce MŠ.

Po prvním osmělení, kdy jsme si zahráli několik kruhových her, se děti rozprskly na skluzavky, pod vodní hříbek, kde tryskala voda, pod tučňáka. Pak nám paní plavčice přinesla barevné destičky a začal rej a lov. Děti si stavěly parníky a hrály si na námořní bitvu. Pak nastal rej motorek. Na vodní nudle navlékly kruhy a rejdily po bazénu. K žádné dopravní nehodě nedošlo a závody dopadly nerozhodně. Ale čas letěl jako voda, a světe div se, nikomu se ven z vody nechtělo! Ve vodě vyhládlo, tak byla ještě druhá svačinka. Šlo se na autobus a jelo se. S obědem na nás čekaly paní kuchařky ve škole, tak jsme si vyzkoušeli, jak nám bude chutnat ve škole. A chutnalo a jak!!!

Nikdo se nebál, neplakal, všichni jsme si to spolu užili. Také jsme si slíbili, že si musíme tento skvělý zážitek a zábavu zopakovat.

PRVNÍ DEN V MŠ    –   4. ZÁŘÍ 2017

http://zsms-postrekov.cz/prvni-den-ve-skolce/

Tak máme pátek. První týden utekl jako voda a před námi je první víkend. Můžeme už trošku bilancovat. Do první třídy nastoupily nové děti a musíme říci, že jsou všechny moc šikovné a statečné. První týden zvládly všechny děti na jedničku. A nejen děti, ale i rodiče a zejména maminky, které byly také statečné a svoje ratolesti nám s důvěrou svěřily. Budeme se těšit v dalších dnech na milou shledanou.

Na odkazu nad článkem se můžete podívat na fotografie z 1. týdne.

1. třída

Ve školním roce 2017/2018 navštěvuje 1. třídu MŠ 25 dětí ve věku od dvou do pěti let. Skupinu tvoří 17 holčiček a 8 chlapců. Všechny děti jsou místní. Třídními učitelkami jsou Anna Steinbachová a Bc.Jana Kreuzová, které celý rok budou děti provázet poznávání světa za pomoci Třídního vzdělávacího programu s názvem „Kouzelný mlýnek“. Dětem se také bude po celý školní rok věnovat paní Mgr. Hana Cardová v roli chůvy. Přejeme si, abychom spolu zažili spoustu legrace, smíchu a her. Těšíme se na společné chvíle s rodiči.