Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 34 in /data/web/virtuals/51630/virtual/www/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 183

Dlouho očekávaný školní výlet připadl tentokrát na 2. června. Využili jsme nabídku Divadla ŠUS a navštívili vodní hrad Švihov. Děti velmi zaujala prohlídka několika zajímavých prostor. Vstupní síň hradu s nezbytným výkladem o středověké toaletě, ložnice hradní paní s příliš krátkou postelí, zbrojnice se skutečnými zbraněmi či kaple se zajímavým kamenem vyčnívajícím ze zdi. K dispozici byla „tvořivá dílna“, ve které si každé dítě sestavilo a dozdobilo vlastní dřevěnou hračku. V závěru programu se v prostorách hradního špýcharu uskutečnilo divadelní představení „Ulhaná princezna“. Pohádka vyprávěla prostřednictvím velkých marionet a veselých písniček o tom, že lhaní se opravdu nevyplácí. „Občerstvovací chvilky“ jsme trávili v prostorách hradního nádvoří, kde jsme si užívali sluníčka a obstarali i nezbytné nákupy. Přestože nás při návštěvě Klatovských katakomb zastihla pořádná bouřka, děti přijížděly domů s velkým úsměvem, spoustou dárků a novými zážitky.